Tipy a triky pre pohodlný spánok v spacáku

13.06.2019

Tipy a triky pre pohodlný spánok v spacáku

Chystáš sa spať v spacáku? Z vlastnej skúsenosti vieme, že to občas nemusí byť jednoduché. Preto sme si pre teba pripravili zaručené tipy a triky, vďaka ktorým sa ti bude spať ako v bavlnke...

Vo všeobecnosti platí, že spacák si vyberáme podľa toho, v akom období ho chceme používať. Každý spacák má inú teplotnú "zónu komfortu". Aj letné noci môžu byť vplyvom vetra celkom chladné. Preto odporúčame ísť spať v termoprádle a teplých ponožkách a mať po ruke sladkú tyčinku. Ak ťa prepadne chlad, kúsok sladkej energie ti pomôže zahnať drkotajúce zuby. Najviac tepla stráca počas noci naša hlava. Preto si pokojne na noc vezmi čiapku alebo aspoň kapucňu.

Oblečenie, ktoré si chceš ráno obliecť, vlož do spacáka a vyplň ním prázdny priestor pri nohách. Tvoje telo tak bude musieť vyhrievať menej priestoru. No a ak vieš, že ťa čaká spanie v horúčave, odporúčame spacák ešte pred spaním rozopnúť. Inak sa môžeš počas spánku ľahko prehriať.

Na noc si svoju čelovku alebo baterku vezmi so sebou do spacáku. Nikdy nevieš, kedy budeš potrebovať svetlo a keď sa tak stane, nebudeš musieť baterku náhlivo hľadať v batohu. Bude sa ti spať pokojnejšie, uvidíš.

Rovnako tak odporúčame zobrať si k sebe fľašu s vodou a nôž. Je to výborná sebaobrana, ale tiež ťa môže zachrániť v prípade, ak by spacák začal počas noci horieť.

Veľký rozdiel v kvalite spánku robí aj výber miesta. Hľadaj miesta, ktoré sú v závetrí. Perfektne môže pôsobiť aj priestor medzi stromami.

Na záver to najdôležitejšie. Pred spaním sa vycikaj a uisti sa, že máš dobrú izoláciu od zeme. Práve tá robí najväčší rozdiel ako v pohodlí spánku, tak aj v teplote v spacáku. Na izoláciu je skvelá napríklad karimatka.

Ráno spacák dobre vyvetraj. Odparí sa z neho vlhkosť, ktorá sa v ňom nahromadila počas spánku.

Spanie v spacáku v prírode je nezabudnuteľný zážitok a preto si ho naplno užite!

Vytvorené systémom www.webareal.sk

YjJjNjk